ZERO WASTE

ZAPYTAJ O SZKOLENIE

Zero waste to styl życia skupiający się na ograniczeniu wyrzucanych śmieci i marnotrawieniu zasobów naturalnych, ale to także zachęta do uważnego życia, w którym koncentrujemy się na sprawach, które są naprawdę ważne.

Szkolenie opracowane we współpracy z Kasią Wągrowską – najpopularniejszą propagatorką życia w duchu zero waste w Polsce; autorką książki Zero waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej oraz bloga Ograniczam się.

To baza wiedzy dotycząca zero waste – dowiesz się między innymi o 5 zasadach, którym są wierne osoby wybierające taki styl życia.

Znajdziesz tu mnóstwo przystępnych rozwiązań oraz wskazówek, które pomogą Ci żyć bardziej zero waste, zarówno w pracy, jak i w domu.

Nauczysz się unikać odpadów poprzez racjonalne decyzje zakupowe.

Chcesz zawrzeć dodatkowe tematy w szkoleniu? To żaden problem – dostosujemy je do Twoich potrzeb.

W sytuacji izolacji i społecznej kwarantanny generujemy jeszcze więcej śmieci. Kupujemy na zapas, masowo zamawiamy produkty online, które docierają do nas opakowane w plastik.

ZAPYTAJ O SZKOLENIE

Warto zapoznać swoich pracowników ze stylem życia zero waste i być odpowiedzialnym społecznie oraz przyjaznym środowisku również w czasie kryzysu.

Szkolenie skupia się na następujących tematach:

Czym jest zero waste?
Zero waste a less waste
5 zasad zero waste
Czym nie jest zero waste?

Jak unikać odpadów?
Co jest złego w plastiku?
Zero waste w domu i poza nim

193 państwa ONZ przyjęły strategię zrównoważonego rozwoju, obejmującą problemy klimatyczne, gospodarcze i społeczne. Niektóre z celów wpisują się w zasady zero waste, co pokazuje, że ten styl życia to nie tylko moda, ale globalne zadanie również dla świata biznesu.
Przyjmij to światowe wyzwanie i zacznij od swojego miejsca pracy.

POBIERZ PIGUŁKĘ!

Pomoże Ci w tym nasza pigułka wiedzy!

Warto wiedzieć!

Według szacunków rocznie 146 miliardów ton plastiku służy wyłącznie opakowaniu produktów. Ich żywot to kilkanaście sekund. Od lat 50. tylko 9% z do tej pory wyprodukowanego plastiku zostało poddane recyklingowi. Z resztą nie wiadomo, co zrobić…

To dlatego tak ważne jest ograniczenie produkowania śmieci i wykorzystania plastikowych opakowań. Każdy z nas, swoimi małymi wyborami może sprawić, że ograniczymy liczbę produkowanych odpadów.

Wielorazowa torba na zakupy, szklane pojemniki, samodzielnie wykonane środki czystości – to małe czynności, które zmniejszą ilość produkowanych przez Twoje gospodarstwo domowe śmieci. Podpowiemy Ci, co jeszcze możesz zrobić, aby było ich jeszcze mniej.

Wielorazowa torba na zakupy, szklane pojemniki, samodzielnie wykonane środki czystości - to małe czynności, które zmniejszą ilość produkowanych przez Twoje gospodarstwo domowe śmieci. Podpowiemy Ci, co jeszcze możesz zrobić, aby było ich jeszcze mniej.

Napisz do nas:

kontakt@mynetwork.pl

Zadzwoń:

+48 661 660 106

Wypełnij formularz

POWERED BY MYNETWORK

Pamiętaj, że bez działań nasz świat utonie w śmieciach.


Zachęć swoich pracowników do bycia zero waste – zarówno w pracy, jak i w domu.