Techniki relaksacji

ZAPYTAJ O SZKOLENIE

Pracownicy Twojej firmy często pracują w stresie? Podejmują trudne decyzje, walczą z presją czasu, z nowymi wyzwaniami? Wiesz, że chcieliby się czasem zrelaksować, ale nie wiedzą jak lub nie mają na to czasu?

Szkolenie MyNetwork zawiera zestaw najbardziej popularnych
i rekomendowanych technik relaksacji, które każdy może dobrać do swoich potrzeb i zastosować w dowolnej – nawet krótkiej chwili – na relaks.

Czujesz, że warto ich wesprzeć – zwłaszcza dziś, kiedy wielu z nich z niepokojem śledzi wiadomości i zapewne pracuje z domu?

Szkolenie opracowane zostało we współpracy z trenerką mindfulnessu, specjalizującą się w weelbeingu (dobrostan, dobre samopoczucie, osiędbanie), autorką bloga centreofmindfulchanges.com.

Zebraliśmy w nim najpopularniejsze techniki relaksacji oraz umieściliśmy podpowiedzi, którą z nich w jakich okolicznościach wybrać.

Szkolenie jest praktyczne: znajdują się w nim tylko podstawowe informacje na temat każdej z technik. Zaopatrzone w nagrania audio, które pozwalają od razu wypróbować daną technikę.

Nie zamykamy szkolenia tematycznie: chcesz zawrzeć w nim dodatkowe tematy lub techniki? To żaden problem – dostosujemy je do Twoich potrzeb.

Uczestnik swobodnie wybiera odpowiadającą mu technikę i stosuje ją tyle razy, ile zechce. Ma do dyspozycji nagrania audio, które przeprowadzają go przez nią krok po kroku. Wystarczy, że założy słuchawki… i zamknie oczy.

ZAPYTAJ O SZKOLENIE

Techniki relaksacji, które znajdziesz w szkoleniu:

Medytacja uważności (mindfulness) – zapewnia trening umysłu, który uczy kierować świadomą, nieosądzającą uwagę na chwilę bieżącą (Medytacja oddechu, Uważne picie herbaty, Zauważanie tu i teraz)

Wizualizacje – podświadome przeniesienie umysłu w określony stan poprzez wyobrażenie go sobie (Wizualizacja miejsca, Wizualizacja góry)

Praca z oddechem – ćwiczenia pomagające spowolnić oddech, nadać mu rytm i go pogłębić (Medytacja oddechu, Nauka oddechu przeponowego, Pranajama)

Praca z ciałem – świadoma praca z ciałem może redukować napięcia i zmniejszać negatywne skutki złych nawyków (Progresywna relaksacja mięśni Jacobsona, Trening Autogenny Schultza, Balasana)

Ćwiczenia relaksujące oczy (ćwiczenia usprawniające wzrok, ćwiczenia relaksujące oczy, ćwiczenia nawilżające oczy)

Akademia NFZ stworzyła serię filmików pt. „Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii”. Tematyka odcinków dotyczy pomocy psychologicznej dla każdego, kto boryka się z lękiem, zaburzeniami emocjonalnymi wywołanymi aktualną sytuacją epidemiczną. Jeden z nich dotyczy sposobów zrelaksowania się.

Wszystkie techniki omówione przez Akademię NFZ znajdują się w naszym szkoleniu!

Rekomendowane przez NFZ

ZAPYTAJ O SZKOLENIE

79,1% pracowników odczuwa ból bezpośrednio związany z wykonywaną pracą?

80,9% pracowników biurowych twierdzi, że pracuje pod wpływem stresu?

co czwarty pracownik biurowy ma niższą efektywność z powodu stresu w pracy?

co piąty pracownik biurowy uskarża się na ból oczu w pracy?

ZAPYTAJ O SZKOLENIE PRZYGOTOWANE PRZEZ MYNETWORK

Czy wiesz, że...

ZAPYTAJ O SZKOLENIE

Aby zdalne biuro mogło w pełni funkcjonować, musisz zapewnić pracownikom: możliwość połączenia z siecią firmową, dostęp do
aplikacji służących codziennej komunikacji
oraz organizacji zadań, kalendarz i mobilne sprzęty elektroniczne (laptop, dobre słuchawki, telefon komórkowy - jeśli jest potrzebny).

Pracując w izolacji, czujemy ciągłe napięcie, nie mamy kontaktu z kolegami
z zespołu, nie możemy wypić wspólnej kawy, wyjść na lunch. Często sama organizacja pracy zdalnej jest frustrująca: czym zająć dziecko podczas wideokonferencji? Jak wydzielić miejsce pracy w małym mieszkaniu?
Jak rozluźnić się fizycznie skoro nawet spacer nie jest wskazany? Do tego mamy ciągłe poczucie, że musimy być bardzo wydajni i idealnie wywiązywać się z obowiązków.

Napisz do nas:

kontakt@mynetwork.pl

Zadzwoń:
+48 661 660 106

Wypełnij formularz

POWERED BY MYNETWORK

Szkolenie MyNetwork nauczy Ciebie i Twoich pracowników, jak efektywnie odpoczywać i relaksować się nawet w tak trudnych warunkach jak aktualne. Relaksu można się nauczyć!